JARNÍ PRÁZDNINY

Během prvního týdne v měsíci březnu, kdy ve školách probíhaly jarní prázdniny, byly děti ze třídy Cvrčků a Broučků spojené v jedné třídě. Na začátku týdne hrály seznamovací hry, aby se jim během společného týdne dobře soužilo. Po zbytek prázdnin si společně hrály, zpívaly, učily se vzájemné kooperaci a řešení problémů.

ZDRAVÝ TALÍŘ

Ve čtvrtek 8.3. nás ve školce navštívila paní učitelka Jana, která nám ukázala, které jídlo patří na zdravý talíř. Viděli jsme, jakou neplechu způsobí v našem těle takový cukr, sůl, či nezdravý tuk. Společně jsme si zaskotačili, zatančili a zdravě posvačili.

ZDRAVÁ STRAVA U BROUČKŮ

CVRČCI - KAŽDÝ DEN K SVAČINĚ, VITAMÍNY JEDINĚ

Cvrčkové si povídali v druhém březnovém týdnu o ovoci a zelenině, poznávali je na obrázcích, ochutnávali se zavázanými oči, tancovali taneček "Padá, padá, jablíčko" a mazurka "Měla babka". Povídali si o tom, co je zdravé x nezdravé. Nechyběly pracovní listy, grafomotorická cvičení, zpívání za doprovodu dřívek a klavíru, cvičení a relaxace.Při pobytu venku, děti společně s pani učitelkami natrhaly rozkvetlé kočičky, pomáhaly s přípravami na společnou akci Den vody a vyráběly s pomocí pani učitelek Morenu.

PŘEDŠKOLÁCI - PC

V pondělí 19. března navštívili předškoláci kroužek PC na ZŠ Vinařská.

PŘEDŠKOLÁCI V NEMOCNICI

Dne 20. března navštívili předškoláci ústeckou nemocnici.

VYNÁŠENÍ MORENY

Dne 21. března děti vynášely MORENU k místnímu potoku a loučily se tak se zimou a vítaly jaro.

NÁVŠTĚVA VÍLY ROZÁRKY

Dne 22. března navštívila naší školku víla Rozárka, která děti pozvala k vodě a za jejím putováním. Dnešním dnem tak ostartoval projekt o vodě aneb Studánky víly Rozárky. Děti společně po návštěvě Rozárky se vydaly k místnímu potoku, kde sbíraly traviny na ozdobení jejich šatiček.

DEN VODY 

Dne 22. března proběhla v prostorách školky akce s rodiči DEN VODY.

BROUČCI - Vítáme jaro!

V prvním jarním týdnu jsme si zopakovali názvy jarních kytiček, vyhledávali jsme jejich obrázky, naučili jsme se hudebně-pohybovou hru ''Uvíjíme věneček'' a vyzdobili jsme si třídu jarními ozdobami! Ve středu ráno jsme shlédli loutkovou pohádku o vyhnání paní zimy - Moreny, a hned na to jsme jí šli doopravdy vyhnat k místnímu potoku. Ve čtvrtek jsme se potěšili s vodní vílou Rozárkou, od které jsme dostali za úkol, ozdobit její obrázek. Úkol jsme hravě zvládli a mohli jsme se začít těšit na Velikonoce!

CVRČCI S FERDOU PLETOU POMLÁZKU

Cvrčci se připravovali na svátky jara - Velikonoce, vyrobili slepičky na stolečky, nabarvili dřevěná vajíčka, opakovali velikonoční koledy, pomáhali s přípravami na Den vody, cvičili s vajíčky, sázeli kytičky do květináčů, hrály na hudební nástroje.

BROUČCI A PŘÍPRAVY NA VELIKONOCE

CVRČCI V POSLEDNÍM BŘEZNOVÉM TÝDNU

Cvrčkové si v posledním březnovém týdnu povídali o Velikonocích, o znacích Velikonoc. Společně se děti podílely na pokusu se syrovým vajíčkem,  které děti ponořily do octu a sledovaly v průběhu dne, co s vajíčkem děje a také tipovaly co se druhý den stane. Děti dále skládaly vajíčka, vyrobily si beránka (středňáci natáčeli papírové proužky na tužku, malé děti lepily vatu). Děti si vytvořily kraslici z krabice, nechyběla grafomotorika, zpívání jarních písniček.