DEN DĚTÍ VE VINAŘSKÉ

Dne 1. června proběhl na školní zahradě den dětí plný her, hudby, tance, zábavy.

MATURITY 

Dne 4. června proběhly ve školce předškolní maturity.

BROUČCI VE DRUHÉM TÝDNU - STUDÁNKA ŽIVELNÉ VODY

CVRČCI A FERDA A ČESÍLKO

Cvrčkové si povídali o tom, co žije a roste u/ve vodě. Poznávali vodní živočichy a rostliny, na školní zahradě pečovali, zkoumali, pozorovali o naše jezírko, spojovali v pracovním listě stejné žabky, které si vyrobili dle předlohy (práce s lepidlem a barevným papírem).

PUTOVÁNÍ ZA VODOPÁDY - PRŮČELSKÝ VODOPÁD V BRNÉ

Dne 6. června putovali předškoláci a středňáci z obou tříd za Průčelským vodopádem ve stejnojmenné rokli v Brné. 

BROUČCI VE DRUHÉM TÝDNU - STUDÁNKA BLÍZKÉ VODY

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Dne 13. června proběhla na školní zahradě každoroční akce s rodiči "Zahradní slavnost".

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ - DEN PRVNÍ

Sláva hurá tu-tu-tu přijeli jsme, už jsme tu!! Cesta vlačkem paráda, penzion se nám líbí, průzkum terénu a první tajná zpráva od Šamana Šedého Šakala! Úkoly, které nám uložil, jsme splnili, takže jsme nan dobré cestě k nalezení poklaldu a ztraceného amuletu! Teď už šipku do postelí, bez slziček, bez škrupolí a těšíme se na další dobrodružství!

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - DEN DRUHÝ

Dnešnímu dni zdar...NAZDAR rodičové a příznivci školandy :) Máme za sebou velké tvoření, výlet na poštu a pátrání na břehu Mácháče. Šaman Šedý Šakal nás nenechá vydechnout, a tak plníme úkoly ostošest! Všichni jíme, všichni se radujeme, všichni se máme skvěle. Klíšťata se nám kupodivu vyhýbají a na stýskání nemáme čas! Přejeme všem dobrou noc a pusinek posíláme moc!

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - DEN TŘETÍ

Třetí, takzvaný krizový, den za námi a s ním fůra práce a zábavy! Vyluštění zašifrovaného vzkazu, navlékání indiánských náramků z vyrejžovaných korálků, výroba lapačů snů, shromáždění dřeva na oheň - máme s sebou mezi dětmi pár zručných zálesáků, kteří se pilky nezalekli! Mastné pusy od buřtů, prochajda k jezeru (ať nám před tou večeří trošku slehne), po večeři koupačka (první a poslední :D ) a teď už zase spíme a něco pěkného si sníme :) Dobrou noc!

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - DEN ČTVRTÝ

Přátelé, kamarádi, dnešní den byl natřískaný událostmi! Poslední Šamanův úkol byl zapeklitý oříšek - prý: ulovte stádo bizonů! Naštěstí jsme za celý týden natrénovali tiché našlapování po lesních cestách a světe div se, úkol splněn! Pak ještě nějaké to pobíhání po lese při hře s obrázky a už jsme si to šinuli s plavkama k Mácháči! Zážitek nad zlato ty rozjařené tváře :) Cesta na oběd, bosky a v plavkách, také dobrá přirodní fyzioterapie! A když už jsme v těch plavkách a venku krásná přeháňka, tak proč bychom se v ní neproběhli? Odpoledne jsme si slavnostně oblékli indiánská trička a jali jsme se udílet pamětní listy, slibovali jsme si věcné přátelství a rozdávali jsme si kouzelné památeční kamínky - byl to doják! Poslední zpráva od Šamana nás zavedla ke kouzelnému amuletu a k pokladu zlotřilých banditů! Celou tu krásnou slávu jsme zakončili divokým rejem v rytmu diska, a teď už si necháváme zdát o vlaku ubíhajícím po kolejích rovnou do maminčiny náruče!! A tatínkovy samozřejmě též! Tak zítra PA.

 TŘETÍ TÝDEN  A  VÝLET KE KLÍŠSKÉ STUDÁNCE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - DEN POSLEDNÍ

NÁVŠTĚVA VÍLY ROZÁRKY A VODNÍKŮ

Dne 27. června navštívila naší škoku víla Rozárka a přivedla sebou své dva kamarády vodníky, kteří děti pozvaly na návštěvu k potoku, který teče pod školkou. Děti lovily pomocí sítí ve vodě vodní živočichy, pozorovaly život kolem vody, chytily hrouzka obecného, žabku a prohlížely si obrázky vodních živočichů. Na zahradě školky si děti daly na hladinu rybníčka nebo bazénku papírový leknín s překvapením.

VÝLET DO HŘENSKA - 28.6. 2018