MIKULÁŠ V ČERTOVSKÉ ŠKOLCE

ČERTI U BROUČKŮ

U Broučků v pondělí naděloval Mikuláš s čertem a andělem. Děti soutěžily v různých disciplínách, prošly čertovskou zkouškou, házely bramborou do hrnce, přetahovaly se o čertovský ocas. Následující den děti čekala čertovská besídka, která se dětem velice povedla, děti si připravily různé rekvizity (polínka), rodičům upekly slané pečivo nebo připravily čertí čaj. Děti si také zacvičily jako čertíci. V závěru týdne se začaly připravovat na Vánoce.

ČERTI U CVRČKŮ

Cvrčci hned v pondělí měli nadílku od čerta a Mikuláše, soutěžili v různých disciplínách, tancovali, zazpívali si, hráli čertovské karty - počítali, skládali geometrické tvary, navíjeli čertovské polínko, nosili uhlí. Předvedli se rodičům na čertí besídce - moc jsme si pochutnali na čertovských bramborách, cukroví, které jsme upekli min. týden a "punčáčku". Pozorovali jsme barborky, popřáli k narozeninám, seznámili se s novými slovíčky z angličtiny, začali vyrábět dárečky.

VÝLET DO PEKLA V ÚŠTEKU

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

CVRČCI A FERDA PEČOU VÁNOČKU

Cvrčci se začali připravovat na vánoce, zacvičili si, lepili stromečky, procvičili si grafomotoriku, zdobili stromečky, vyráběli dárečky, zpívali koledy, na počítači plnili úkoly, měli nadílku od Ježíška.Popřáli jsme k narozeninám. Společně s Broučky byli předškoláci na dopravním hřišti.

BROUČCI SE PŘIPRAVUJÍ NA VÁNOCE

V dalším prosincovém týdnu - třetím adventním, se u Broučků již věnovali přípravám na Vánoce. Podle věku si děti "vyráběly" vánoční stromeček. Malé děti natíraly a lepily, starší děti si stromeček vyrobily namotáním a také si ho ozdobily. Barevné ozdoby si z těsta vyválely. V tomto týdnu jsme zpívali především koledy, ale děti se naučily i dvě nové básničky. Po středečním zdobení stromečku a zpívání koled, na děti čekala ve čtvrtek nadílka a třídní oslava Vánoc. Děti si pohrály s novými hračkami a novými pomůckami. V závěru týdne nechyběla angličtina s vánoční tématikou.

NADÍLKA V ÚTULKU

Cvrčci a Broučci navštívili opuštěné pejsky a kočičky, děkujeme všem za nákup krmiva a p.Glaserovi za odvoz.

BROUČCI PŘED VÁNOCEMI

U Broučků si před Vánocemi zacvičili s hvězdičkami, zapálili si poslední adventní svíčku, vyzkoušeli si některé Vánoční tradice - rozkrojení jablíčka, házení střevícem, pouštěli si lodičky nebo si věštili budoucnoct pomocí hrnečků. Nechyběla grafomotorika, starší děti kreslily dárečky, malé děti si s pomocí obtisknutých dlaní "vyrobily" vánoční stromeček. V úterý odpadlo plavání, a tak se Broučci vydali do města na výstavu betlémů v kostele a prohlédly si i výzdobu ve městě. Ve čtvrtek si děti připravily z papíru ozdoby a vydaly se do lesíka s nadílkou pro zvířátka. Během týdne si děti hrály s dárky, které dostaly pod stromečkem - nechybělo hraní pohádek s novými loutkami.

CVRČCI PŘED VÁNOCEMI

Cvrčci si v posledním týdnu povídali o vánočních tradicích, pouštěli lodičky, hledali své štěstí pod hrníčky, házeli střevícem, kreslili kapříky, zpívali koledy, hráli si s novými hračkami, předali dárečky zaměstnancům MŠ, navštívili Měststký útulek, odnesli do lesa starý chléb zvířátkům, popřáli k narozeninám.

POSLEDNÍ BRUSLENÍ V ROCE 2016