BROUČCI - Andělský týden

Broučci si tento týden užili přímo andělskou zábavu. V pondělí ráno si převlečeni za andílky plnili andělské úkoly ve třídě i herně. Po splnění všech stanovišť přišla vzácná návštěva - Mikuláš, Anděl a Čert! Děti jim zazpívaly zimní písničky a přednesly básničky a na oplátku je návštěva obdarovala balíčky pro mlsné jazýčky. Ještě ten den vyrazily děti natrhat do vázičky barborky. Zatím nevykvetly, tak kdo ví, jestli se paní učitelky do roka vdají. Zbytek týdne děti vyprávěly zážitky z mikuláše, pekly perníčky, zdobily třídu malůvkami na sklo a papírovými vločkami, cvičily na překážkové dráze, tančily oblíbené tanečky, zpívaly tématické písničky, slavily narozeniny, vyráběly překvapení pod stromeček a v neposlední řadě postavily vánoční stromeček, který si podle svého gusta ozdobily. Krásný advent všem!

ANDĚLSKÁ U CVRČKŮ

Děti první prosincový týden zahájily "andělskou", která byla plná andílků, andělských her a andělského dovádění. Děti v týdnu pekly perníčky, ozdobily vánoční stroneček, hrály pohybové hry a to "Chodí anděl okolo", zpívaly vánoční písně a koledy. 

BROUČCI VE DRUHÉM TÝDNU

Ve druhém prosincovém týnu se děti začaly připravovat na Vánoce. Povídaly si o tradicích, které se dodržují na Štedrý den, zpívaly koledy, nechybělo pečení vánočky, apod. V pátek byla skupina dětí zazpívat v Domově pro seniory a pro babičky a dědečky děti vyráběly dárečky. V týdnu proběhla i flétnička.

VÁNOČNÍ ZVONĚNÍ U CVRČKŮ

Cvrčci si v druhém týdnu povídali o vánočních tradicích, zapálili společně na našem adventním věnci druhou svíčku, sundavali andělíčky z adventního kalendáře, společně s pani učitelkami upletli vánočku, vyráběli kapříky, vybarvovali geometrické tvary podle předlohy, řadili klacíky od nejmenší po největší. 

ROLNIČKY UŽ CINKAJÍ

Dne 13. prosince proběhla společná akce s rodiči na zahradě a v prostorách školy, která byla věnovana vánočním zvykům a tradicím.

BROUČCI - DOMOV DŮCHODCŮ

V pátek 15.12. se skupina Broučků vydala obveselit babičky a dědečky v domově důchodců na Bukově. Zazpívali jsme si společně vánoční koledy a obdarovali jsme obyvatele DD skromnými dárečky. Všem přítomným dětské vystoupení udělalo velkou radost a prozářilo jim páteční den. Pro velký úspěch jsme předvědli ještě další písničky a tanečky a přislíbili jsme, že zase brzy přijdeme na návštěvu! Bylo to dojemné a milé shledání :)

BROUČCI - VÁNOČNÍ TÝDEN

V pondělí to byl samý Ježíšek! Nejprve si zahrál v divadle o svém narození, a pak nám udělal překvapení pod naším vánočním stromkem, kde jsme našli spoustu báječných dárků. V dalších dnech nechyběly činnosti pohybové, relaxační, hudební, grafomotoriké cvičení, předškoláci skládali dle předlohy apod. Nechyběla výroba dárečků - děti malovaly na sklo - vyráběly svícen.Ve čtvrtek dostaly další dárek, který si hned vyzkoušely - interaktivní tabuli.

CVRČCI V TŘETÍM PROSINCOVÉM TÝDNU

Do školky ve třetím týdnu zavítalo divadlo s pohádkou Jak Ježíšek na svět přišel, a také samotný Ježíšek, který dětem nechal pod stromečkem spoustu dárků. Děti pokračovaly ve vytváření kapříků, vyráběly papírové stromečky, rozdaly dárečky personálu školky. Nechybělo tradiční cukroví. 

NÁVŠTĚVA ÚTULKU V ÚSTÍ NAD LABEM

Děti navštívily ústecký útulek a přinesly pejskům a kočičkám spoutu dobrot a laskominek. Děti měly možnost vidět zachráněného dravce, kterého děti našly na začátku listopadu. Děkujeme všem za nákup krmiva.