SBĚR PET LAHVÍ

 

Do sběru PET lahví se zapojilo z celé školky 24 dětí - moc všem děkujeme. Děti byly vyhodnoceny z každé třídy zvlášť a pak z celé mš nejlepší sběrači. Všechny děti dostaly malou pozornost a sladkou odměnu. Ve sběru pokračujeme i ve 2. pololetí, na konci budou opět vyhodnoceny výsledky.

CVRČCI A FERDA V ZIMĚ

Cvrčci si začali povídat o znacích zimy, skládali a lepili sněhuláky, počítali knoflíky - pojmy - stejně, zacvičili si s kroužky, hráli na rytmické nástroje, stříhali a vybarvovali barev. křídami zimní oblečení, procvičili si grafomotoriku, pozorovali stopy ve sněhu a veverku na zahradě, zacvičili si s kroužky, předškoláci hledali slova na danou hlásku a poznávali písmena, učili se novou písničku, popřáli k narozeninám.

BROUČCI NA PŘELOMU LEDNA A ÚNORA

Na přelomu ledna a února jsme se věnovali zimě a jejím znakům. S dětmi jsme si zopakovali jaké je počasí, co dělá příroda v zimě, jak v zimě sportujeme, co si oblékáme apod. O zimě a sněhulácích jsme se naučili písničku i pohybovou hru. Při tělocviku jsme si zacvičili s papírovými koulemi - následovaly hody na cíl, do dálky, apod. Na závěr nechyběla "koulovaná" mezi kluky a děvčaty. Zimě jsme se věnovali i při výtvarných činnostech a pokusy jsme tentokrát věnovali sněhu. Děti přinesly sníh z různých míst a potom porovnávaly jeho čistotu. V hrátkách s angličtinou jsme si opět zacvičili podle anglických pokynů, při hře jsme si zopakovali části těla nebo počasí. Na magicboxu si děti zopakovaly počty, třídění, přiřazování, porovnávání, ale i počet slabik, počáteční písmena slov apod.

BROUČCI A ZIMA

V tomto týdnu si Broučkové povídali o ptáčcích a jiných zvířátkách, o tom jak jim v zimě můžeme pomoct. Ptáčkům děti vyrobily krmítka, která rozvěsila po okolí školky. Děti se naučily písničku s tanečkem "Vrabec a sýkorka", zahrály si hru "Ptáčku jak zpíváš?", nechyběly ani pracovní listy, děti procvičily grafomotoriku, skládaly obrázky, procvičily si svá mluvidla, zopakovaly si znalosti o zimních sportech, zahrály si společně divadlo a v závěru týdne oslavily narozeniny.

CVRČCI A ZIMA

V dalším týdnu Cvrčci pokračovali v povídání o zimě, pozorovali veverku a nakreslili její cestičku, malovali a vystřihovali vločky, zacvičili si, skákali na bednu, flétničkovali, procvičovali motoriku, učili se básničky, házeli papírovými koulemi,popřáli k narozeninám, malovali zimu a vyrobili si brusle, pověděli si o nadcházejícím karnevalu .

KARNEVAL

BROUČCI A POHÁDKY

Týden u Broučků zahájili karnevalem a povídáním o pohádkách a pohádkových postavách. Během týdne se děti naučily veršovanou pohádku "Princeznička na bále..", naučily se k ní hru Na korálky a i grafomotorika byla zaměřena na korále. U pohádky o princeznách zůstaly i v dalších dnech, kdy se naučily hru se zpěvem "Růženka", vyzkoušely si rytířské dovednosti - složilily draka, kterého si i vybarvily, vyzkoušely si obratnost a odvahu při zdolání nástrah, když musely princezně donést její korunku, střelbu na terč i rychlost při běhu. Starší děti si zopakovaly počty slabik. Nechyběla kresba tuší pohádkové bytosti a následné vybarvení vodovými barvami dle vlastní fantazie. Na závěr podle rytířských dovedností byly dětem rozdány rytířské řády - zlatý, stříbrný a bronzový.

CVRČCI A POHÁDKY

 

Cvrčci si začali povídat o pohádkách, hned v pondělí měli společně s Broučky karneval. Další dny se zaměřili na pohádky - " O slepičce a kohoutkovi" přečetli si jí a zahráli, následně si ji nakreslili tuší a vybarvovali vodovkami. Vyrobili si i Karkulku a vlka, malé děti vybarvovali zvířátka z pohádek, zacvičili si s kroužky a učili se házet míčem horním obloukem na cíl. Zazpívali si, předškoláci dokreslovali geometrické tvary, které chybí na řádku. Cvrčci společně hledali pohádkové dvojice a zopakovali si básničku "Mraveneček v lese".

 

BROUČCI V DRUHÉM TÝDNU POHÁDEK

Děti si v druhém týdnu povídaly o drakovi a jeho vlastnostech, o pohádkách, v kterých se draci vyskytují a také si na pohádkové draky z jeskyně zahrály. Děti se naučily básničku DRAK s dramatizací a jednoho velkého pohádkového draka si společně děti vyrobily. Děti určovaly větší x menší, porovnávaly dračí vajíčka od největší ponejmenší a opačně. Z hadrových kostek si postavily perníkovou chaloupku a zahrály si pohádku O perníkové chaloupce, nebychělo ani loutkové divadlo. Nechyběly pracovní listy plné pohádek nebo gramotorika nejmenších na motivy pohádky "Hrnečku, vař!"

CVRČCI A DALŠÍ POHÁDKY

Cvrčci pokračovali povídáním a čtením pohádek, vyráběli lištičky, Karkulku, starší děti kreslily obrázky "O slonovi" na hasičskou soutěž. Cvrčci se učili básničky a veršované říkanky, flétničkovali, cvičili, stavěli si kulisy k pohádce a zahráli si divadlo.