OLYMPIÁDA - SKOKY NA LYŽÍCH

V úterý 6. února proběhla na školní zahradě olympijská discipína ve skoku na lyžích.

OLYMPIÁDA - HOKEJ A SLALOM

Ve středu 7. února proběhly na školní zahradě olympijské disciplíny v hokeji a slalomu na lyžích.

OLYMPIÁDA - BIATLON

Ve čtvrtek 8. února proběhla na školní zahradě olympijská disciplína v biatlonu.

OLYMPIÁDA - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

V pátek 9. února byly na školní zahradě vyhlášeny výsledky olympiády v disciplínách - skok na lyžích, hokej, slalom, biatlon a nejlepší střelec. Děti si odnesly medaile, diplomy, malou pozornost a sladkou odměnu.

BROUČCI - 1. únorový týden

Na začátku února jsme stále prožívali sportovní olympijské dny v mateřské škole. Většinu dopolední jsme strávili na zahradě MŠ, kde probíhaly jednotlivé disciplíny, ale i uvnitř jsme si dokázali navodit olympijskou atmosféru - výrobou olympijských znaků! Také jsme měli tento týden jednu oslavu za druhou a na to se napijem! Velkou událostí byla také výměna vody v třídním akváriu, to vám byla podívaná! Sportu zdar!

CVRČCI V PRVNÍM ÚNOROVÉM TÝDNU

Cvrčkové si v prvním únorovém týdnu připravovali na školkovskou olympiádu, vyrobili olympijské kruhy, lyžaře, zacvičili si s míči a udělali pokusy s vodou.

OLYMPIÁDA - BĚH NA LYŽÍCH

Ve čtvrtek 14. února se na školní zahradě uskutečnil závod v běhu na lyžích.

UKONČENÍ OLYMPIÁDY

CVRČCI VE DRUHÉM ÚNOROVÉM TÝDNU

Cvrčci ve druhém únorovém týdnu pokračovali s olympiádou na školní zahradš a hned v začátku týdne navštívili  kino Hraničář, kde viděli pásmo pohádek O Maxipsu Fíkovi. Malovali obrázky kouzelným perem, procvičovali grafomotoriku jako hokejisté a krasobruslaři na ledové ploše, opakovali a procvičovali geometrické tvary, vyrobili valentýnské srdce, zpívali za doprovodu Orffových hudebních nástrojů.

PŘEDŠKOLÁCI - KROUŽEK POČÍTAČŮ

V pondělí 19. 2. byli předškoláci na ZŠ Vinařská na kroužku počítačů.

BROUČCI - Ferda na Masopustu

Masopustní veselici jsme započali loutkovým divadlem ''O Koblížkovi''. Při přípravě smažených koblížků jsme si zopakovali předmatematické dovednosti! A než nám koblížky vychladli, stihli jsme si divadélko zopakovat, tentokrát v dětském podání. Zbytek týdne jsme si povídali o masopustu, hráli jsme pohybové hry (Na medvěda, Chodí pešek okolo), zpívali jsme tématické písně a recitovali básně, potrápili jsme i prstíčky při grafomotorických cvičeních, vycpali jsme pár ''jitrnic'' a celkově jsme si období před jarním půstem náramně užili!

CVRČCI S FERDOU NA MASOPUSTU

Cvrčci si začali povídat o masopustu, vyrobili si koblížka, určovali více x méně, oslavili společně narozeniny, zpívali masopustní písničky a říkadla.

MASOPUST

Dne 26. února proběhl v naší školce MASOPUST. Děti čekalo ve školce divadelní představení, po kterém proběhl masopustní průvod v okolí školky.

CVRČCI NA PŘELOMU ÚNORA A BŘEZNA

Cvrčkové si nadále podívali o masopustu, středňáci skládali a vybarvovali obrázek medvěda, vyrobili masopustní masky, maláci vyrobili masopustní koláče, při kterých procvičovali jemnou motoriku, grafomotoriku procvičovali při kroužení kolem masopustních masek. Děti procvičovaly pojmy, nad, pod, vzad, před, vedle, vyrobily si stojánek na své obrázky nebo si zahrály hru "Tiše děti medvěd spí".